Legowisko dla szpica miniaturowego.

Nieduże posłanie dla szpica miniaturowego?

Legowisko dla szpica miniaturowego może być małe. Jednym zdaniem – pieski tej rasy są malutkie. Dokładniej ich wzrost w kłębie wynosi około 22 cm, a średnia ich waga to góra 3 kg! Dlatego też, wybór wielkości legowiska dla małego psa jest prosta – rozmiar S. Psy te, charakteryzują się bujnym i puszystym futrem, co czyni je psami ozdobnymi. Najczęstsze umaszczenie szpiców miniaturowych, występuje w kolorze brunatno – brązowym. Jednak można je spotkać, w różnych kolorach. Zatem i szare i beżowe a nawet czarne posłanie, będzie pasowało szpicom jak ulał.

Czy szpic miniaturowy musi mieć legowisko?

Nie musi, ale powinien! Każdy pies, powinien mieć wydzielone swoje miejsce w Twoim domu. Potrzebne mu to, do poczucia bezpieczeństwa, dla komfortu oraz odpoczynku. Najlepiej wybrać legowisko dla szpica miniaturowego, które będzie jak najbardziej dopasowane dla Twojego pieska. Można zapewnić mu standardowe posłanie z wodoodpornym wykończeniem, lub posłanie z serii Premium, które powiewa welurowym luksusem. To drugie, dodatkowo ozdobi Twoje wnętrze!

Legowisko dla psów wystawowych.

Szpic miniaturowy, bezsprzecznie należy do psów wystawowych. Dlatego też, należy o nie dbać ze szczególną uwagą i dokładnością. Pielęgnacja i odpowiednia postawa, to droga do ich sukcesu. By zapewnić im odpowiednią higienę, należy wybrać jedno z legowisk Atexo, z antyalergicznego materiału. Dzięki temu wyborowi, unikniesz niepotrzebnych, ewentualnych infekcji. Warto dodać, że legowiska Atexo posiadają certyfikat OEKO tex. Dodatkową zaletą, jest ich rozbieralność, co przyczynia się do utrzymania legowiska w najwyższej czystości, dzięki możliwości prania.

Pochodzenie szpica miniaturowego.

Szpic miniaturowy, ma dwojakie pochodzenie. Głównie wywodzi się on z Niemiec, pierwsze wzmianki o tej rasie, sięgają XV wieku. Natomiast psy te, mają również inną nazwę, która brzmi: “pomeranian” – co świadczy, że pochodzą z Polski, pomorza. Są one u Nas bardzo popularne, jako psy domowe. Rasą tą, cieszą się także Anglicy i Amerykanie. Niegdyś, były hodowane głównie jako psy do stróżowania. W sumie nadal, nadają się do tego zadania, np. przy pilnowaniu gospodarstw na wsiach. Nie oznacza to jednak, że nie nadają się do zamieszkania w dużych miastach. Jak najbardziej mają do tego predyspozycje, o ile mają zapewnione godne warunki oraz dobre i bezpieczne legowisko dla szpica miniaturowego.

Jaki charakter ma szpic miniaturowy?

Rasa ta, mimo małego wizerunku jest bardzo temperamentna. Psy te są bardzo towarzyskie, a przy tym także mocno nieufne oraz bardzo podejrzliwe. Nie są przekupne i nie dają się złapać. Jednak są łagodne i nie mają skłonności do włóczęgostwa. Trzeba zasłużyć sobie na zaufanie szpica miniaturowego. Jeśli go zdobędziesz, będzie Ci oddany, wierny i lojalny! Szpic miniaturowy, to głośna i wyszczekana rasa, ale zawsze można wynieść jego posłanie do np. ogrodu, by swobodnie mógł się wyszczekać. Z naszymi, podgumowanymi legowiskami Atexo, nie będzie z tym żadnego problemu!

Czy wiesz, że… szpic miniaturowy

może zachorować na zwichnięcie rzepki i postępujący zanik siatkówki.
Ma głowę podobną do lisa.
Jest psem wystawowym.

Wyświetlanie jednego wyniku