Legowisko dla Shih tzu

We wpisie chcemy przybliżyć Ci rasę piesków Shih tzu i wskazać jakie legowisko dla Shih-tzu możesz kupić swojemu pupilowi.

Odpowiednie legowisko dla Shih – tzu.

Te niewątpliwie urokliwe psy, mierzą około 27 cm i ważą do 9 kilogramów. W związku z tym, proponujemy legowisko dla shih – tzu w rozmiarze S lub M, w zależności od tego jaką powierzchnię mieszkania chcesz na to przeznaczyć. Od Ciebie zależy, ile przestrzeni i komfortu chcesz zapewnić swojemu pupilowi. Ponadto, jeśli chodzi o kolor legowiska dla shih – tzu, to polecamy zarówno odcienie brązu, beżu jak i szarości, dlatego że rasa ta ma różny kolor umaszczenia. Biała końcówka ogona oraz biała strzałka na głowie są charakterystyczne dla piesków rasy shih – tzu.

Materiał posłania dla shih – tzu.

Jak powszechnie wiadomo, szata shih – tzu jest bardzo długa, gęsta i prosta. Włosy przykrywają także oczy. Dlatego opiekunowie psów shih tzu muszą poświecić więcej uwagi na pielęgnację pupila. Odpowiedzmy sobie jeszcze na pytanie, czy shih tzu potrzebuje też odpowiedniego materiału legowiska? Na pewno, ze względu na dużą ilość włosia, czasem mokrego po kąpaniu, bądź spacerze w kałużach. Oferujemy posłania, których niewątpliwą zaletą będzie wodoodporny materiał lub taki, który możesz ściągnąć i uprać w pralce. Dodatkową zadbaliśmy o zdrowy wypoczynek shih tzu w legowisku i pokrowce uszyliśmy z antyalergicznego materiału. To zapewni dodatkową ochronę dla Twojego psa. Godne uwagi, są także nasze legowiska dla shih – tzu z serii Premium, gdzie znajdziecie państwo, posłania wykonane np. z weluru.

Zalety legowiska dla shih – tzu.

Rasa shih – tzu nie bardzo lubi długie spacery w upałach co nie znaczy, że psy te nie lubią przebywać na dworze. Dlatego, by jeszcze bardziej dogodzić swojemu psiemu przyjacielowi, nasze legowiska atexo, śmiało można wystawić na balkon, taras czy w zacienione miejsce do ogrodu. Dzięki, zdejmowanemu pokrowcowi, łatwo można je wyprać, a w razie potrzeby każde z elementów można wymienić na nowe. Ponadto, zamek błyskawiczny w legowisku jest tak ukryty, by nie niszczył np. paneli, a co ważniejsze, by nie wplątywał się w piękne włosie Waszego shih – tzu.

Jakie jest pochodzenie psa rasy Shih – tzu?

Pewnie, większość z Nas słyszała kiedyś nazwę Shih – tzu. Prawdopodobne jest też to, że jeśli czytasz ten wpis, to jesteś szczęśliwym posiadaczem tej rasy. Czy wiesz jednak skąd się ona wywodzi? Najprawdopodobniej z Tybetu. Psy te należą do grona tzw. “psów lwów” z Dalekiego Wschodu. Niegdyś, shih – tzu strzegły świątynię Buddy. Były także, częstym prezentem dla ważnych osób.

Kiedy shih – tzu pojawiły się w Europie?

Shih – tzu, to jedna z azjatyckich ras, która bardzo późno dotarła do Europy, bowiem dopiero w 1930 roku pojawiła się w Anglii. W krajach dalekowschodnich, psy te pełniły rolę stróża, natomiast na Starym Kontynencie stały się towarzyskimi pupilami.

Charakter i usposobienie Shih – tzu.

Shih- tzu są typowo domowymi psami. Bardzo cenią sobie spędzony czas z właścicielem. Są wesołe, pogodne, żwawe oraz czujne. Jednakże charakteryzują się także zuchwałością. Rasa ta jest przyjaźnie nastawiona do ludzi. Ponadto, shih – tzu nie są kojarzone z psami, które niszczą meble bądź inne rzeczy mieszkania. Lubią się bawić ale jeszcze bardziej lubią spać, dlatego też wygodne legowisko to coś, co każdy shih – tzu chciałoby dostać od swojego właściciela.

Czy wiesz, że…Shih – tzu

ze względu na długą grzywkę, mogą mieć problemy z oczami.
Włosy które rosną także na nosie, kierują się ku górze i najczęściej przypominają kwiat chryzantemy.
Usposobieniem są bardzo podobne do jamnika.

Jeśli zdecydowaliście się Państwo, sprawić swojemu shih – tzu takie komfortowe legowisko, zachęcamy do zakupu w zakładce Sklep.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.