Legowisko dla pudla

Posłanie dla pudla.
Legowisko dla pudla powinno być oryginalne, ponieważ pudle to jedne z bardziej urokliwych psów. I tak w zależności od rodzaju, wzrost pudla wynosi od 28 do 58 cm. Natomiast ich waga ma dużą rozbieżność, bo od 5 do nawet 30 kg. Dlatego, w zależności od wielkości Twojego pupila musisz dobrać odpowiedni rodzaj legowiska atexo, czyli rozmiar S, M lub L. Uroda pudli jest niepowtarzalna. Przede wszystkim mają falowane lub sznurkowe włosy, które są bardzo gęste i wełniste, a jednocześnie delikatne. Barwa włosów pudla, najczęściej jest czarna i biała a nawet brązowa, morelowa i srebrna. Z pewnością, każdy kolor naszego legowiska dla pudla będzie się idealnie komponował.
Jakie legowisko dla pudla.
Z cała pewnością, większości z nas zależy, by nasz pies był zdrowy. Między innymi, duży na to wpływ ma  wygodne legowisko, na którym pies nabiera energii i sił podczas wypoczynku. Dla takiego pięknego pieska, jakim jest pudel, ważny jest też dobór materiału posłania. W tym przypadku proponujemy legowisko dla pudla wykonane z weluru.To miękkie i komfortowe materiały. Ponadto, dla większego bezpieczeństwa, zamek błyskawiczny sprytnie ukryliśmy w legowisku, zatem nie ma szans na wplątanie w zamek włosów pudla. Dodatkowo, materiały są antyalergiczne, co z pewnością jest dużą zaletą dla psa. Takie właśnie mięciutkie kanapy, znajdziecie Państwo w serii Premium.
Legowisko dla pudla łatwe do czyszczenia.
Drogi właścicielu, jeśli martwisz się, że poprzez częstą pielęgnację włosów pudla, np. wyczesywanie, legowisko będzie szybko zabrudzone i nieestetyczne, to głowa do góry! Nasze legowiska są przystosowane do takich rzeczy! Przede wszystkim, musimy zaznaczyć, że każdy element legowiska dla pudla można swobodnie wymieniać, a sam pokrowiec ma możliwość zdjęcia i wyprania w pralce.
Pochodzenie pudla.
Psy rasy pudel, są jedną z najstarszych ras. Wywodzą się z Azji, a do Europy przybyły na początku średniowiecza. Choć wiele państw przypisywało sobie tę rasę, to oficjalnie pudel jest psem francuskim. Niegdyś pudle były psami myśliwskimi. Dopiero po pewnym czasie, za sprawą ich fryzury i umaszczenia stały się psami dworskimi a nawet i salonowymi. Rasa ta występuje w kilku odmianach: pudel duży, pudel średni, pudel miniaturowy oraz pudel toy. Do wyhodowania tych mniejszych odmian, pudla krzyżowano z maltańczykiem bądź bolończykiem.
Zachowanie pudla.
Pudelki są psami niebywale inteligentnymi. Z łatwością można je wyszkolić i nauczyć wielu komend. Są to psy czujne, lubiące zabawę a w szczególności aportowanie oraz pływanie. Pudle są wierne i przywiązane do swoich właścicieli. Rasa ta jest bardzo otwarta na ludzi, idealny piesek towarzyski i rodzinny. Nadaje się do mieszkania na wsiach, a także dużych miastach i w niewielkich mieszkaniach. Ogólnie rzecz biorąc pudel nie potrzebuje dużo miejsca i wielkiego legowiska, aczkolwiek bardzo ceni się urodę tej rasy, która zasługuje na luksusy.
Czy wiesz, że… pudel
może chorować na zaćmę.
Wymaga regularnego, modnego strzyżenia.
Był strzyżony na podobieństwo lwa, już w okolicach XVI wieku.

Wszystkich właścicieli pudli i innych ras psów, serdecznie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszych legowisk w zakładce sklep.

Wyświetlanie jednego wyniku