Legowisko dla Mopsa

 

Czy Twój pupil ma swoje legowisko? jeżeli jeszcze nie, to spraw swojemu czworonożnemu przyjacielowi najlepsze legowisko dla mopsa.

Luksusowe legowisko dla mopsa.

Legowisko dla mopsa, to bardzo istotna sprawa. Ta rasa bardzo potrzebuje komfortowego miejsca do odpoczynku. Mopsy są psami wygodnickimi, dlatego też warto odpowiednio dobrać im luksusowe legowisko dla pupila. W naszej ofercie legowisk, znajdziecie Państwo, również serię Premium, gdzie bezsprzecznie można wybrać komfortowe legowisko dla mopsa. Miękkie materiały, wodoodporne pokrowce i odpowiednie wypełnienie, które nie zmienia kształtu pod wpływem ciężaru psa.

Posłanie dla mopsa – jaki rozmiar i kolor?

Mopsy to niewielkie psy, które ważą między 6 a 8 kg. Ich wysokość w kłębie wynosi natomiast około 25- 30 cm. Ogon psa wywinięty jest na grzbiet, pyszczek mają czarny, a na czole nie da się przegapić charakterystycznych fałd, zwanych “diademem”. Krótka sierść tej rasy, charakteryzuje się miękkością oraz błyskiem. Umaszczenie mopsów, najczęściej występuje w barwie beżowej, srebrzysto popielatej lub czarnej. Dlatego też, biorąc pod uwagę powyższe informacje, firma atexo proponuje beżowe posłanie dla mopsa w rozmiarze M. To średniej wielkości legowisko, idealnie wkomponuje się nawet do najmniejszego mieszkania, a jasne posłanie z pewnością rozjaśni wystrój Twojego wnętrza.

Zdrowe i komfortowe legowisko dla mopsa.

Istotną sprawą, którą trzeba zaznaczyć jest to, że mopsy poprzez swoją budowę kufy, miewają problemy z oddychaniem. Często chrapią, sapią i źle czują się w wysokich temperaturach, bowiem ciężko im dostosować temperaturę ciała, do warunków pogodowych. Dlatego też, godne uwagi są właśnie zdrowe legowiska atexo, które szyte są z tkaniny antyalergicznej. Z pewnością, zapewni to dodatkowy komfort Twojemu psu.

Skąd pochodzi mops?

Mopsy, tak samo jak wiele ras ze skróconymi pyskami, pochodzą z Dalekiego Wschodu. Niegdyś, psy te mogły być pupilami tylko rodzin cesarskich. W Europie mops został popularny od XVII wieku. Prawdopodobnie przybyły na Nasz kontynent wraz z kupcami oraz holenderskimi żeglarzami. Rasa ta zachwyciła wówczas arystokrację a także mieszczaństwo. Obecnie psy rasy Mops nadal cieszą się niesłabnąca popularnością.

Poznajmy charakter mopsa.

Niewątpliwe jest to, że mopsy są psami bardzo przyjacielskimi i rodzinnymi. Uwielbiają spędzać czas u właściciela na kolanach. Ich charakter, często jest dość zmienny. Znaczy to, że w jednej chwili potrafią być bardzo energiczne i pełne chęci do zabawy a zaraz potem są bardzo opanowane i spokojne. Mopsy nie lubią długich spacerów, bowiem duży wysiłek nie służy tej rasie, tak samo też jak i słońce. Rasa ta zdecydowanie woli się wylegiwać i czuć się luksusowo.

Czy warto posiadać psa rasy mops?

Oczywiście, że tak! Popularność mopsów nie słabnie od lat. Psy te słyną ze swej przytulności i dobroci. U mopsów bardzo ważna jest pielęgnacja, na przykład systematyczne czyszczenie fałd skórnych. Zwłaszcza wiosną i latem, gdy na zewnątrz mamy wysokie temperatury.

Czy wiesz, że… mopsy

posiadają fałdy na czole, które są tak unikatowe u każdego osobnika jak linie papilarne u ludzi.
Mają wystające gałki oczne, które są mocno narażone na choroby i podrażnienia.
Przez dłuższy czas, uważano je za leniwe psy, z powodu ich rozpieszczania. Jednak odpowiednie warunki i podejście sprawiają, że psy te są mądre i szybko uczą się nowych rzeczy.

Zachęcamy Państwa do zakupów legowisk atexo na Naszej stronie – zakładka Sklep.

Wyświetlanie jednego wyniku