Legowisko dla Maltańczyka

Zapraszamy do zapoznania się w krótką historia na temat maltańczyków i wskazówkami jakie legowisko dla maltańczyka będzie odpowiednie.

Najlepsze legowisko dla maltańczyka.

Przybliżmy sobie trochę sylwetkę tego czworonoga. Mały, biały ( czasem w kolorze kości słoniowej ) piesek, którego wysokość w kłębie wynosi między 20 a 25 cm. Natomiast przeciętna waga maltańczyka wynosi około 2 – 3 kg. Sierść a właściwie włosie tych psów jest charakterystycznie długa, gęsta, jedwabista, lśniąca i bujna ale zarazem prosta i miękka. U maltańczyków, wymagana jest odpowiednia pielęgnacja a mianowicie częste i dokładne wyczesywanie włosów. Czasem można nawet przyozdobić ich grzywkę kokardką, w rezultacie wyglądają jak, piękne cudeńka. W związku z czym, idealnym legowiskiem dla maltańczyka będzie miękka i wygodna, mała kanapa w rozmiarze S. To małe legowisko z serii Standard lub Premium będzie komfortowym posłaniem dla Twojego pupila, w którym tuż po długim spacerze, będzie mógł odsapnąć i nabrać sił do dalszej zabawy.

Jakie kupić posłanie dla maltańczyka?

Jak każdy człowiek, tak i każdy piesek potrzebuje swoich “czterech ścian”, a gdy jest już udomowiony, to całkiem prawdopodobne, że właściciel wyznaczy zwierzakowi jakieś miejsce do spania i wylegiwania się. Przede wszystkim posłanie dla maltańczyka tak jak jego włosie, powinno być miękkie i przyjemne. Takie właśnie jest legowisko atexo, które wykonane jest ze sprężystej pianki aby Twój pies czuł się komfortowo. Godne uwagi jest też to, że materiał legowiska dla maltańczyka jest wodoodporny. W związku z tym, gdy zdarzy się, że piesek zamoknie w deszczu, a jego długie włosie zmoczy posłanie, wówczas pokrowiec z łatwością można zdjąć i uprać.

Jaki kolor legowiska dla maltańczyka?

Jeśli masz maltańczyka, to dobrze wiesz, że jak to się mówi – ładnemu we wszystkim ładnie. Natomiast umaszczenie tej rasy psów, ładnie będzie kontrastować z kolorem szarym. Maltańczyk o umaszczeniu w kolorze kości słoniowej, równie pięknie będzie wyglądał na posłaniu w kolorze beżowym lub brązowym.

Czy legowisko dla maltańczyka sprawdzi się w chłodne dni?

Niewątpliwe jest to, że maltańczyki mają gęste i bujne włosy. Jednak, pod spodem jest od razu lekko różowa skóra, niepokryta podszerstkiem. W związku z czym zimą tej rasie psów, może być nieco chłodniej, niż psom które taki podszerstek posiadają. Nie obawiaj się jednak – legowiska atexo są miłe i ciepłe. Szczególnie w takim przypadku, polecamy legowiska atexo serii Premium, gdzie do wyboru jest więcej cieplejszych materiałów jak welur czy plusz. A takie legowisko dla maltańczyka to bezsprzecznie, istny raj!

Skąd pochodzi maltańczyk?

Maltańczyk, to jedna z najstarszych ras psów. Słyszano o nich już w starożytności. Pierwsze pogłoski o maltańczykach można było wyczytać w dziełach znanych pisarzy, takich jak: Pliniusz i Arystoteles. Maltańczyk – sama nazwa rasy, mogłaby wskazywać, że psy te pochodzą z Malty, jednakże nic bardziej mylnego! Wywodziły się z dalmatyńskiego półwyspu Melitea. Głównie jednak zamieszkiwały miasta, przy brzegu morza śródziemnomorskiego.

Jaki charakterek ma maltańczyk?

Maltańczyki są rasą niezwykle przywiązującą się do ludzi. Z pewnością, człowiek to dla nich najważniejszy przyjaciel! Piesek ten będzie najszczęśliwszy, jeśli spędzi swój dzień razem ze swym opiekunem. Ponadto maltańczykom przypisuje się wysoką inteligencję. Uwielbiają bardzo długie spacery, szczególnie towarzystwie, bowiem maltańczyki nie lubią samotności. Jeszcze bardziej, daje się zauważyć ich energiczność i temperamentność. Należą do psów, które dużo i głośno szczekają – jest to też ich obrona przed wszystkim, co uznają za niebezpieczne. Nieznane osoby, nie od razu mogą zostać polubione przez maltańczyka, bowiem zanim piesek dopuści nieznajomego do swojego bezpiecznego rejonu, może minąć trochę czasu. Prawdopodobnie, legowisko dla maltańczyka, to właśnie jeden z takich bezpiecznych rejonów.

Czy wiesz, że…maltańczyki

mają oczy koloru ciemnej ochry.
Dzięki urokowi i swoje posturze, niegdyś były podarunkami dla dam z wyższych sfer.
Mogą czuć dyskomfort poprzez niedrożne kanaliki łzowe.

Legowisko dla maltańczyka oraz akcesoria, dostępne na stronie atexo – zakładka Sklep.

Wyświetlanie jednego wyniku