Legowisko dla Golden Retrievera

Duże legowisko dla goldena.

Legowisko dla golden retrievera powinno być dość duże aby pies miał odpowiedni komfort i wygodę. Polecamy legowiska w rozmiarze L lub XL, które będę odpowiednie dla psów tej rasy. Ważne jest również aby posłanie było wypełnione trwałą pianką, która nie wygniecie się pod ciężarem większego psa. Sprężyste wypełnienie jakie stosujemy w naszych legowiskach jest tak dobrane aby zapewnić psu maksymalną wygodę i zdrowie. Uważamy, że legowisko dla goldena musi być również miejscem, w którym pies będzie chciał spędzać dużo czasu i będzie czuł się w posłaniu bezpiecznie.

Antyalergiczne legowisko dla golden retrievera.

Golden retrievery to psy wymagające dużej pielęgnacji. Głównie poprzez ich dość długą sierść, szczególnie na łapach i klatce piersiowej. Dodatkowo psy te mogą mieć problemy związane ze skórą, oczami i uszami. W związku z tym aby maksymalnie chronić psa, proponujemy legowiska atexo, które szyjemy z antyalergicznego materiału. Używamy tkanin z certyfikatem OEKO – tex. Ponadto posłania, które oferujemy są wodoodporne co, zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń do środka legowiska i uniemożliwia rozwój niechcianych drobnoustrojów. Dodatkową zaletą legowiska dla golden retrievera jest fakt, że pokrowce są zdejmowane. Wszyliśmy do nich zamek błyskawiczny po to aby mogli Państwo łatwo i szybko uprać pokrowiec w pralce.  Czyste legowisko to przecież podstawa w przypadku psa podatnego na alergie!

Beżowe lub brązowe legowisko dla psa.

Oprócz walorów użytkowych dla wielu opiekunów psów ważny jest też wygląd legowiska. Dopasowanie koloru posłania do umaszczenia psa i wystroju wnętrza w domu jest częstym kryterium wyboru. Najczęściej nasi klienci dla swoich goldenów wybierają beżowe legowisko lub posłanie w kolorze brązowym. Nasze legowiska atexo, szyjemy z pięknych materiałów a nawet skóry ekologicznej.  Zapewniamy, że zakup jednego z naszych legowisk ucieszy nie tylko Twojego psa ale również doda uroku wnętrzu Twojego domu.

Jak wygląda golden retriever?

Golden retrievery to duże psy, których wysokość w kłębie wynosi około 60 cm, natomiast waga dochodzi do 36 kg. Budowa tych psów jest zwarta i harmonijna. Posiadają średniej długości ogon. Kufa golden retrievera jest dość szeroka. Jak sama nazwa mówi, rasa ta najczęściej ma umaszczenie w kolorach złota, kremu lub odcieni brązu. Idealnie zatem sprawdzą się nasze legowiska atexo, których kolory zgrają się z umaszczeniem Twojego pupila. Z racji gabarytów psa, zachęcamy do zakupu legowisk w rozmiarach L lub XL z serii Standard. Złoty retriever będzie pięknie prezentował się na kanapie w kolorach brązu lub beżu.

Pochodzenie golden retrievera.

Wielka Brytania – to tam Lord Tweedmouth zapoczątkował bardzo popularną dziś rasę – golden retriever.  Zależało mu na stworzeniu rasy, która będzie bardzo dobra oraz niezwykle instynktowna w tropieniu i aportowaniu. Prawdopodobnie dlatego skrzyżował psy ras: żółty labrador, tweed water spaniel, bloodhound, oraz seter irlandzki. Niewątpliwie, udało się stworzyć golden retrievera, który był zdolnym, myśliwskim psem, dzielnie towarzyszącym swemu myśliwemu.

Golden retriever i jego charakter.

Rasa ta jest bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich. Do innych zwierząt, dorosłych a nawet dzieci. Psy te są towarzyskie oraz bardzo aktywne. Potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu. Uwielbiają pływać i aportować. Golden retrievery, znamy również jako psy terapeutyczne i ratownicze. Najbardziej jednak, kojarzymy je jako lojalne psy oddane rodzinie, które są łatwe w wychowaniu. Czworonogi te nadają się raczej do domów z ogrodem lub dużych mieszkań. Jednakże, jeśli zapewnimy psu odpowiednie warunki, np. duże i komfortowe legowisko, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć w mieszkaniu dużego psa. Wówczas musimy również pamiętać, aby zapewnić psu długie i częste spacery.

Czy wiesz, że… golden retriever

oficjalnie jako rasa, został uznany w 1913 roku.
Dobrze jeżeli  będziemy szczotkować jego sierść nawet codziennie, dlatego że goldeny wymieniają sierść przez cały rok.

Jeśli macie Państwo pytania, związane z wyborem odpowiedniego legowiska dla golden retrievera, z chęcią pomożemy dokonać wyboru.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.