Legowisko dla cocker spaniela.

Średnie posłanie dla cocker spaniela?

Jak duże powinno być legowisko dla cocker spaniela? Wzrost cocker spaniela w kłębie wynosi około 40 cm, a średnia waga to od 10 do 14 kg. Polecane posłanie dla cocker spaniela to legowisko w rozmiarze M. Nie sposób pomylić tej rasy z żadną inną, ze względu na bardzo długie, owłosione uszy, które opadają na pysk, tuż przy linii oczu. Sierść psa jest średniej długości. Jest gładki i miękki w dotyku. Niektóre partie, takie jak uszy, kończyny i tułów pokryte są dłuższym włosiem. Cocker spaniel występuje w różnych odmianach umaszczenia. Do najczęstszych jednak, należą kolory: złote, czarno – białe i rude. Najładniejszym legowiskiem, będzie materiał w kolorze czerni bądź beżu.

Komfortowe legowisko dla cocker spaniela.

Psy te, już od szczeniaka są spragnione zabawy i szukają sposobności, by móc wyładować swoją energię. Legowisko dla cocker spaniela, powinno być zatem mocne i odporne na zadrapania i zabrudzenia. Takie są właśnie legowiska atexo, które charakteryzują się nie tylko pięknym wyglądem, ale co ważniejsze, wytrwałością i wodoodpornym materiałem. Występują również w serii Premium z welurowym czy pluszowym wykończeniem, co zapewni Twojemu spanielowi komfortowy wypoczynek, na jaki z pewnością zasługuje.

Jakie legowisko do wystroju mieszkania?

Jeśli zastanawiacie się czy nasze legowiska, będą się komponować z Twoim wnętrzem, to z całą pewnością mówimy – tak! Gwarancją tego, jest różnorodny wybór posłania, czy to z ekoskóry czy tkanin tapicerskich. Ponadto, legowiska są podgumowane, co chroni przed przemieszczaniem się kanapy po całym mieszkaniu.

Praktyczne legowisko dla cocker spaniela.

Dodatkowo legowiska są łatwe do utrzymania w czystości, dzięki temu że są rozbieralne, mają zdejmowane pokrowce i wyjmowane wszystkie wkłady. Legowiska wypełniamy pianką, która gwarantuje optymalną sprężystość posłaniu. Sprawia również, że legowisko utrzymuje swój kształt i nie wygniata się pod ciężarem psiaka. Możliwość wyprania pokrowca to kolejna wielka zaleta, którą doceniasz jeśli chcesz aby posłanie Twojego psa było zawsze czyste i higieniczne. Jesteśmy przekonani, że wybór tak praktycznego legowiska dla cocker spaniela zapewni również komfort psu a także będzie estetycznym dodatkiem wnętrza Twojego domu.

Skąd pochodzi cocker spaniel?

Cocker spaniele pochodzą z Hiszpanii. Jednak najbardziej, rasa ta rozwinęła się na Wyspach Brytyjskich. Są to jedne z najstarszych ras myśliwskich i aportujących. Są znane z tego, że płoszą ptactwo tak, aby nie odbiegło, tylko wzniosło się do lotu. Dziś ten pies gończy, najbardziej popularny jest, jako lubiany towarzysz domu.

Usposobienie cocker spaniela.

Rasa ta jest bardzo mądra i pojętna. Jak już wiadomo bardzo wszechstronna w łowiectwie. Psy te są wierne i lojalne wobec właścicieli, natomiast są nieufne w stosunku do obcych. W cocker spanielach, szybko można dostrzec łagodność i otwartość do zabawy. Czworonogi te są radosne, żwawe i temperamentne. Potrzebują dużego wybiegu lub wielu długich spacerów, by zaspokoić i ruchliwość i tendencję do węszenia. Lubią mieć swoje miejsce, by zregenerować siły i czuć się bezpiecznie. Taką możliwość daje np.miękkie, bezpieczne legowisko czy wygodne, komfortowe posłanie.

Czy wiesz że… cocker spaniel

a dokładnie słowo “spaniel” oznacza “psa z Hiszpanii”.
Między szóstym miesiącem a drugim rokiem życia, jest bardzo podatny na chorobę nerek. Choroba ta, jest dziedziczna i zwie się nefropatią.
Wymaga starannej pielęgnacji, szczególnie w związku z uszami, które trzeba regularnie czyścić. Brak dobrej wentylacji, poprzez ich długość, może prowadzić do licznych infekcji.

Wyświetlanie jednego wyniku