Legowisko dla chihuahua.

Jakie posłanie będzie najlepsze dla chihuahua?

Zważając na sierść tej rasy, która jest gęsta, miękka i lśniąca, proponowalibyśmy wybór legowiska dla chihuahua z Serii Premium. Dlaczego? Dlatego, że posłanie dla chihuahua powinno komfortowe, wygodne i przytulne, a w serii Premium legowisko wykończone jest np. welurem. Niewątpliwie, jeśli rasa ta nie preferuje wilgotnych warunków, to potrzebuje także legowiska z serii Standard, którego poszycie jest wodoodporne

Legowisko dla chihuahua w rozmiarze S.

Co jeszcze wiemy, prócz tego, że chihuahua jest drobnym psiakiem? A no to, że ich ciało jest zwarte, a budowa głowy przypomina jabłko. Uszy są stojące, u nasady okrągłe, a u góry szpiczaste. Przeciętna waga tej rasy wynosi od 1 do 3 kg, a maksymalna wysokość w kłębie wynosi około 20 centymetrów. W związku z czym, na pewno legowisko dla chihuahua atexo w rozmiarze S będzie wystarczające. Ponadto, umaszczenie chihuahua jest bardzo zróżnicowane, dzięki czemu można pozwolić sobie na dowolny kolor legowiska, jaki dusza zapragnie!

Małe legowisko dla chihuahua.

Te przemiłe, miniaturowe pieski, często towarzyszą swoim właścicielom w podróży, wakacjach czy na zakupach. Dzięki temu, że nasze legowisko dla chihuahua jest podgumowane i niewielkie, to bez problemu może kłaść je na piasek czy trawę. Z łatwością też, zapakujesz je do samochodu czy do torby na plażę.

Skąd pochodzi chihuahua?

Chihuahua to najmniejszy pies na świecie! Pochodzi z Meksyku, a jego nazwa, wzięła się od największego stanu właśnie tego państwa. Rasa chihuahua, lecz wtedy jeszcze pod inną nazwą, była już znana Aztekom. Z jednej strony, były pupilami azteckich księżniczek, z drugiej zaś były również hodowane przez ludzi na mięso. Popularność chihuahua pojawiła się na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Następnie te miniaturowe pieski pojawiły się w Wielkiej Brytanii, a następnie w innych krajach Europy.

Usposobienie chihuahua.

Może jest to malutki piesek, ale o bardzo dużym temperamencie. Zachowuje się tak, jakby nie zdawał sobie sprawy ze swojej wielkości, a raczej maleńkości. Jest odważny i bardzo wyszczekany, aczkolwiek często też nieufny. Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela. Idealny pies domowy do towarzystwa, choć obronić też potrafi. Chihuahua ze względów budowy ciała i delikatności, nie nadaje się za bardzo do przebywania wśród dzieci. Psy chihuahua są domatorami, w szczególności gdy na dworze ziąb i plucha. Wówczas o wiele bardziej wolą zaszyć się w jakimś miłym legowisku i poczekać na lepszą pogodę.

Pielęgnacja chihuahua.

Rasa ta, występuje w dwóch odmianach: krótkowłosej i długowłosej. Ten drugi rodzaj chihuahua, wymaga częstszego czesania. Bezsprzecznie, oba gatunki potrzebują regularnego sprawdzania i czyszczenia uszu.

Czy wiesz, że… chihuahua

ze względu na swoją wielkość, mogą mieć trudności przy porodzie.
Ma bardzo rozwinięty instynkt łowiecki.
Może mieć również umaszczenie w kolorze niebieskim.

Wyświetlanie jednego wyniku