Legowisko dla buldoga francuskiego

Poniżej kilka słów na temat tej rasy piesków i garść informacji jakie legowisko dla buldoga francuskiego będzie dobrym wyborem.

Wygodne legowisko dla buldoga francuskiego.

Buldogi francuskie to niskie psy, bowiem ich wysokość w kłębie wynosi około 30 – 35 cm. Mają sterczące, szpiczaste uszy niczym jak u nietoperza. Umaszczenia przedstawicieli buldogów francuskich mogą być dwa. Pierwsze to płowe z odcieniami szarości i pręgowane. Drugie natomiast są białe z pręgowanymi, ciemnymi łatami. Mają zadarty, szeroki nosek i niewielki ogonek. Sierść jest krótka, gładka i przylegająca do tułowia lecz niestety bez podszerstka, co powoduje, że buldogom francuskim nie sprzyjają ani upały ani tym bardziej mrozy. Dlatego też, odpowiednie posłanie dla buldogów francuskich jest bardzo istotne dla ich komfortu i zdrowia.

Jakie legowisko dla buldoga francuskiego jest najlepsze?

Ze względu na to, że psy te nie mają dużej postury a ich waga wynosi pomiędzy 8 a 14 kg, to niepotrzebne jest ogromne legowisko dla buldoga francuskiego. Aczkolwiek, budowa tej rasy cechuje się muskularnością i masywnością, dlatego też posłanie dla buldoga francuskiego, koniecznie musi być miękkie i komfortowe.

Średnie legowisko dla buldoga francuskiego.

Z pewnością, średnie legowisko dla buldoga francuskiego będzie idealnym rozwiązaniem. Proponujemy posłanie w rozmiarze M. Dodatkowo ze względu na umaszczenie tych pięknych psów, proponujemy wybrać, legowisko dla buldoga francuskiego w odcieniach szarości. Na takim tle, pieska sierść zarówno ta biała jak i płowa, będzie się pięknie prezentowała.

No dobrze… średnie legowisko dla psa, ale co ze zmarzniętymi i mokrymi łapkami?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, natura nie obdarzyła buldogów francuskich w podszerstek. Szczególnie uciążliwe jest to zimą, gdy organizm szybko się wychładza a łapki czworonogów są mokre i przemarznięte. Przede wszystkim, kupując dla swojego buldoga francuskiego legowisko atexo, masz tę wygodę, że materiał jest wodoodporny a pokrowiec z łatwością możesz zdjąć i bez problemu wyprać w pralce. Dodatkowo, jeśli posiadasz buldoga francuskiego, to jego zimne łapki po grudniowym spacerze, jeszcze bardziej ogrzeje legowisko atexo serii Premium. Posłanie to wykonane jest z miękkiego i ciepłego materiału, jakim jest welur lub plusz. W związku z czym, z łatwością ocieplą łapy Twojego czworonoga. Może warto więc na tę zimniejszą połowę roku zainwestować także w drugie legowisko dla buldożka francuskiego?

Zapewne będzie to komfort nie tylko dla psa ale także i dla Ciebie. Twój zwierzęcy przyjaciel będzie miał swoje przytulne miejsce, podczas gdy Ty, wzbogacisz się o przydatną rzecz, która nie zakłóci Twojego domowego wystroju.

Skąd pochodzi buldog francuski?

Wiele jest pogłosek, na temat pochodzenia rasy buldogów francuskich. Jedna z nich twierdzi, że rasa ta powstała w wyniku krzyżówki karłowatego doga z mopsem oraz gryfonem brabanckim. Druga zaś teoria, bardziej popularna głosi, że do Francji wraz ze swoimi właścicielami – robotnikami, przybyły małe angielskie buldożki, które zostały skrzyżowane z tymi, które zamieszkiwały właśnie tereny francuskie.

Jaki charakterek przypisuje się buldogom francuskim?

Są to psy bardzo towarzyskie i temperamentne. Francuskie buldożki nie stronią od zabawy i wesołych zaczepek. Bystrość, mądrość i inteligencja to ich wizytówka. Pieski te są czujne ale mało wyszczekane, w związku z tym są mile widziane w dużych miastach, ponieważ nie narobią zbyt wiele hałasu. Ponadto buldogi francuskie są dość wrażliwymi i uczuciowymi czworonogami. Szybko przywiązują się do swoich właścicieli, o których nawet czasem potrafią być zazdrośni. Ale tylko troszkę. Dodamy także, że bardzo cenią sobie wygodę. Nie mówimy tutaj od razu o willi z basenem, ponieważ buldog francuski bardzo dobrze odnajdzie się w małym mieszkaniu. Natomiast niewątpliwe jest to, aby legowisko dla buldoga francuskiego było miłe i przytulne.

Czy wiesz, że… buldogi francuskie

prawie nigdy nie rodzą naturalnie, poprzez zbyt szeroką głowę szczeniąt.
Ze względu na krótki nos, mają trudności z oddychaniem, szczególnie latem przy wysiłku fizycznym.
Fałdy skóry, które usytuowane są między innymi w okolicach oczu, wymagają codziennej pielęgnacji.

Serdecznie zapraszamy do zakupu legowisk oraz pokrewnych produktów atexo !!! – zakładka Sklep.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.