Legowisko dla Border Collie.

Jakie posłanie dla border collie?

Biorąc pod uwagę, nie tylko gabaryty border collie ale także jego charakter, polecamy wybrać duże legowisko dla border collie. Owczarki szetlandzkie, to psy mądre i posłuszne, są pewne siebie. Doskonale znają swoją wartość i swoje potrzeby. Nie usiedzą długo w jednym miejscu, z natury przecież są psami które zaganiały owce, zatem potrzebują dużo ruchu. Prawdopodobnie, jeśli owczarek szkocki nie jest spełniony aktywnie, wówczas może mieć skłonności do ucieczek lub niszczenia, np. legowiska. Co do niszczenia, mamy rozwiązanie! Nasze legowiska Atexo są bardzo trwałe, a także odporne na zadrapania i rozdarcia. Ponadto, są wodoodporne, a to duża zaleta biorąc pod uwagę np. przemoczone, gęste włosy border collie. Niewątpliwie zatem legowisko Atexo w rozmiarze L, to idealne rozwiązanie dla Twojego owczarka szkockiego.

Najlepsze legowisko dla owczarka szetlandzkiego.

W dzisiejszych czasach, owczarki szetlandzkie są bardziej towarzyskie niż stróżujące. Nie zmieniło się jednak to, że nadal są niezwykle eleganckie, dumne i pełne klasy. Umaszczenie border collie występuje najczęściej w kolorach czarno – białych. Możliwe są jednak inne kolory szat, takie jak: brunatno – biała bądź rudo – czarna. Istotnie, ważne jest by biel u tej rasy nie przeważała. W związku z tym, biorąc pod uwagę powyższe informacje, proponujemy legowisko w kolorze czerni lub brązu z serii Standard lub Premium. Elegancki owczarek szetlandzki na pięknym, trwałym i wygodnym posłaniu, które dodatkowo wzbogaci wystrój Twojego domu. Czego chcieć więcej?

Bezpieczne posłanie dla border collie.

Nasze posłania Atexo, są nie tylko reprezentatywne ale także bezpieczne dla Twojego psa! Począwszy od tego, że są wykonane z materiału antyalergicznego, kończąc na takich detalach, jak dobrze schowany zamek błyskawiczny. A zabieg ten ma duże znaczenie, właśnie przy psach o dłuższym włosiu.

Praktyczne legowisko dla owczarka szkockiego.

Ze względu na to, że owczarek szkocki wymaga dużej pielęgnacji i wyczesywań, możecie mieć Państwo obawy o szybkie zabrudzenie legowiska. Jednakże, nasze posłania Atexo łatwo się czyszczą, bowiem pokrowiec z łatwością można zdjąć i uprać. Dodatkowo, legowiska są podgumowane, co umożliwia wystawienie ich na dwór, gdzie np. można wyczesać psa. Dzięki temu, zaoszczędzą Państwo czas na sprzątaniu sierści z psiaka w domu.

Skąd pochodzi rasa border collie?

Rasa border collie, a właściwie owczarek szetlandzki (szkocki), pochodzi z wysp z pogranicza Szkocji i Anglii. Trafiły tam na statkach wielorybniczych. Tereny te słyną z hodowli owiec i miniaturowych koni, a pasterze szukali jak najlepszego stróża do pilnowania i zaganiania tych zwierząt. Border Collie okazał się być jednym z najlepszych psów pasterskich. Rasę tę oficjalnie uznano dopiero w 1914 roku, bowiem wcześniej owczarki szkockie, nie tworzyły jednolitego typu.

Jak wyglądają border collie?

Border collie należą do dużych psów. Ich wysokość w kłębie sięga do 60 cm, a waga waha się między 20 a 30 kilogramów. Na pierwszy rzut oka, owczarki szetlandzkie charakteryzują się swą szatą. Psy te mają podszerstek, a na nim średniej długości włosie, które jest bardzo gęste i puszyste, w szczególności na piersiach. Rasa ta ma odpowiedni kształt łopatek, dzięki czemu mogą swobodnie praktykować skradający się chód. Psy te potrzebują, dużego, wygodnego legowiska, komfortowego również pod kątem dbania o włosie.

Czy wiesz, że… border collie

powinien uprawiać sport, np. agility lub flyball.
Mają polskie korzenie, od owczarków nizinnych.
Mają uszy wrażliwe, nawet na minimalny hałas.

Wszystkie propozycje legowisk dla dużego psa, znajdziecie Państwo w zakładce – sklep.
Zapraszamy!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.