Legowisko dla Amstaffa.

Zanim wybierzesz legowisko dla Amstaffa zapoznaj się z kilkoma informacjami na temat psów tej rasy.

Wygodne legowisko dla Amstaffa.

Bez wątpienia, Amstaff to dość duży pies. Waga tego czworonoga wynosi średnio od 30 do 40 kg a ich wysokość sięga do 48 cm. Głowę ma średniej wielkości, a ogon krótki i nisko osadzony. Dlatego też, legowisko dla Amstaffa również powinno być duże. W naszej ofercie z serii Standard, znajdziecie Państwo legowisko w rozmiarze L. Rasa ta jest bardzo umięśniona, zatem posłania dla tych dużych psów powinny być wykonane z odpornego materiału. Posłania, które oferujemy są odpowiednio wypełnione, najlepsza będzie elastyczna i sprężysta pianka. Wtedy za każdym razem legowisko będzie wracało do pierwotnego stanu i kształtu. Tak właśnie projektujemy Nasze legowiska dla Amstaffów, przede wszystkim chcemy zapewnić tym czworonogom komfortowe posłania, w których wygodnie będą odpoczywać. Sierść Amstaffa jest krótka i przylegająca do tułowia. Więc nie będziesz mieć problemów z gubieniem sierści przez psa. Umaszczenie tych czworonogów może być różne, ważne jednak by biel nie przekraczała 80% całej szaty.

Kolor posłania dla Amstaffa.

Ze względu na różne umaszczenie tych psów, pewnie wszystkie odcienie legowisk, które możesz kupić w naszym sklepie Atexo, będą pięknie komponowały by się z Twoim pupilem. Jednakże najbardziej popularne Amstaffy są umaszczenia brązowo – białego. W związku z czym jeżeli zdecydujesz się na zakup legowiska, możesz wybrać kolor brązowy bądź beżowy posłania.

Legowisko dla aktywnego psa.

Jeżeli kupiłeś swojemu Amstaffowi legowisko a on i tak przez większość czasu przebywa na dworze, bo taka jego natura – to żaden problem. Legowiska z serii Standard szyjemy z wodoodpornego materiału. Bez problemu możesz wynieść legowisko dla Amstaffa na taras czy do ogrodu. Ponadto, gdy zabrudzi się od intensywnej zabawy, to leżanka dla psa jest łatwo rozbieralna, można zdjąć pokrowiec i wyprać w pralce. Tak wiele, za tak niewiele! Dzięki takiemu posłaniu, Twój Amstaff będzie czuł się bezpiecznie, wiedząc że ma swoje miejsce w domu w komfortowym legowisku Atexo.

Skąd pochodzi Amstaff?

American staffordshire terrier, bo taka jest pełna nazwa tej rasy, wywodzi się z Ameryki Północnej. Prawdopodobnie rasa ta powstała w Stanach Zjednoczonych z angielskich – staffordshire terierów. Wówczas, wyhodowane Amstaffy miały być psami dużymi, silnymi i dobrze zbudowanymi. Niegdyś ludzie wykorzystywali te czworonogi do walk psów w USA oraz Anglii.

Amstaff – pies z charakterem.

Bezsprzecznie, Amstaff to pies bojowy i wojowniczy – z tego względu, że rasa ta została tak ukształtowana. Jest to pies odważny, temperamentny, silny, żwawy oraz szybki. Nie lekceważy zaczepek innych psów. Jeżeli chcesz adoptować Amstaffa, sprawdź czy szczeniaki pochodzą z odpowiedzialnych hodowli i czy są z rodowodem. Wówczas nie powinny być groźne dla ludzi. Mogą być nawet przyjazne oraz bardzo towarzyskie. Mówi się, że nie są dużo bardziej agresywne od psów innych ras. Jednakże będąc właścicielem Amstaffa, musisz poświęcać mu dużo uwagi i zapewniać odpowiednią ilość zabawy. Amstaffy to psy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej. Dlatego musisz zadbać o odpowiednie, nieagresywne i konsekwentne wychowywanie Amstaffa. Ważne aby  wdrażać je już od pierwszych tygodni życia szczeniaka. W rezultacie, jeżeli wyznaczysz wyraźne granice, wydzielisz odpowiednie dla psa miejsc w domu, np. legowisko, to będzie to pierwszy krok aby Twój Amstaff wyrósł na posłusznego i ułożonego psa.

Czy wiesz, że… Amstaff

nie może być hodowany w Anglii, ze względu na przykre wspomnienia, związane z dawnymi walkami tych psów w tym kraju.

Choć z pozoru wydaje się być groźny, to ma też opinię dużego pieszczocha.

Najczęściej choruje na dysplazję stawu biodrowego.

Wybierz najlepsze legowisko dla Amstaffa.

Życzymy udanych zakupów legowisk Atexo !!! – zakładka Sklep.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.