Jakie legowisko dla psa

Jakie legowisko dla psa?

Psy potrzebują wygodnego i bezpiecznego miejsca do spania, a jakie legowisko dla psa jest idealnym rozwiązaniem? Legowiska dla psów są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć takie, które odpowiada potrzebom Twojego zwierzaka. Od miękkich łóżek po kojce – istnieje wiele opcji dla Twojego szczeniaka. Dzięki odpowiedniemu legowisku Twojemu pupilowi będzie wygodnie podczas odpoczynku. Inwestycja w wysokiej jakości posłanie dla psa to dla niego gwarancja zdrowia i wygody.

 

Dodatkowo legowisko pozwala na odseparowanie pupila, zapewniając mu własną, bezpieczną przestrzeń. To miejsce, w którym Twój pies może się zrelaksować, mieć trochę przestrzeni dla siebie, a to zapewni mu odpowiedni wypoczynek.

Wielkość legowiska - koniecznie nieco większy rozmiar.

Przede wszystkim pamiętaj aby posłanie było dla psa optymalne. Warto zakupić takie, które będzie dobrane do jego wagi i wielkości. Legowisko powinno być minimum 5 cm większe niż wymiar jaki możesz zmierzyć od czubka nosa do podstawy ogona psa, kiedy ten leży swobodnie na płaskim podłożu.

Dobrym pomysłem jest wybór legowisk ortopedycznych. Lub takich, które mają wewnątrz dobrej jakości wypełnienie, aby zapobiec powstawaniu schorzeń narządów ruchu u psa.

 

Możesz również kupić posłanie, które jest wypełnione i uszyte z materiałów antyalergicznych. Aby uniknąć rozwojowi alergii u psa. Kolejną ważną kwestią jest wybór legowiska, które jest rozbieralne i będzie można odpowiednio często i łatwo zdjąć pokrowiec, aby go wyprać w pralce.

 

Jeżeli Twój psiak leży blisko sypialni, to zwróć uwagę na materiał, który nie powinien szeleścić. W nocy, jeżeli pies porusza się w legowisku, to może przeszkadzać Tobie i domownikom.

Legowisko - czyli co pieski lubią najbardziej...

Legowisko to azyl Twojego czworonoga. Dobrze, jeśli umieścisz jego posłanie w takim miejscu, z którego pies będzie mógł widzieć otoczenie. Ale nie będzie tam zbytniego ruchu i hałasu, który nie pomaga psu w odpoczynku. Jeżeli Twój piesek jest młody, lepiej nie kupuj mu legowisk twardych np. koszy wiklinowych. Szczeniak może je gryźć, a w konsekwencji pokaleczy się o ostre krawędzie kosza. Lepszym wyborem na początku będzie nawet gruby koc lub materac.

Jeśli rozważasz zakup posłania dla psa, przemyśl jeszcze kwestię wyboru rozmiaru. Jeżeli w legowisku będzie leżał szczeniak, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie gryzł swoje posłanie. W takim przypadku dobrym pomysłem może okazać się kupno mniejszego legowiska a za tym i tańszego. Docelową wielkość możesz kupić dopiero wówczas kiedy piesek podrośnie i przestanie je gryźć.

Jeżeli Twój pies jest starszy lub ma schodzenia stawów pomyśl o legowisku ortopedycznym. Nie powinno być ono wysokie, bo to utrudni psu wchodzenie i wychodzenie z posłania.
Posłanie jest jednym z najważniejszych akcesoriów. Tutaj pies spędza najwięcej czasu, dlatego zadbaj o to, by było ono dobrej jakości i optymalnie dobrane dla Twojego pupila, jego wieku i stanu zdrowia.


Zapraszam do odwiedzenia profilu na facebook.

Koszyk na zakupy