Podstawowe informacje o psach.

Podstawowe informacje o psach

Podstawowe informacje o psach - anatomia.

Aby przedstawić podstawowe informacje o psach, skupię się na budowie ciała psa. W tym wpisie na blogu pokrótce opiszę Ci budowę kośćca, umięśnienia oraz skóry psa. Szczegółowe cechy budowy różnych ras psów są opisane w tzw. wzorcach określonych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną FCI. Cechy zgodne ze wzorcem określają przynależność psa do konkretnej rasy. Zasadniczymi częściami ciała psa są: pysk inaczej nazywany kufą, wargi lub też fafle, nozdrza, czoło, oko, ucho, szyja, kark, klatka piersiowa, grzbiet, zad, ogon, tylne i przednie kończyny oraz włos.

Skóra psa - jak utrzymać zdrową i lśniącą sierść.

To, czym karmisz swojego pupila, wpływa również na wygląd jego skóry. Składa się ona z tkanki łącznej, naskórka i skóry właściwej. Praktycznie całe ciało psa jest pokryte sierścią, wyjątkiem są opuszki palców i trufla nosa.

Legowisko dla psa - łatwe w utrzymaniu czystości.

Powszechnym zjawiskiem jest wypadanie sierści w okresie wiosennym, w ten sposób pies wymienia futro na lżejsze na okres cieplejszej pogody. W tym czasie musisz uporać się z problemem częstego sprzątania domu, a w szczególności częstszego czyszczenia legowiska psa. Warto już w momencie, kiedy wybierasz legowisko dla psa, poszukać spośród legowisk wykonanych z materiałów, do których sierść nie przywiera, co z kolei ułatwia czyszczenie.

Kościec u psa.

Podstawowym układem, który określa budowę ciała psa, jest układ kostny. Stanowi on oparcie dla organów wewnętrznych i mięśni, które umożliwiają poruszanie się psu. Aby zapewnić prawidłowy rozwój tego układu, musisz zadbać o odpowiednią dietę psa zwłaszcza we wczesnym stadium jego rozwoju. Zapewnisz w ten sposób dostarczenie odpowiednich składników odżywczych i budulcowych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Niemniej ważnym aspektem, o który musisz zadbać jest prawidłowa pozycja psa podczas snu. Dlatego zapewnij mu dobrej jakości legowisko, które nie przyczyni się do rozwoju wad układu kostnego z powodu nieprawidłowej pozycji w czasie snu.

Umięśnienie u psa.

Umięśnienie u psa ma również zasadniczy wpływ na jego prawidłową sylwetkę i odpowiada za ruchy wszystkich części ciała. Na prawidłową budowę ciała wpływać będzie dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, która bezpośrednio odpowiada też za ilość tkanki tłuszczowej. Pies powinien mieć niski poziom tkanki tłuszczowej, aby budowa jego ciała była jak najbliższa wzorcowi rasy.

Zapraszam do odwiedzenia profilu na facebook.

Możliwość komentowania została wyłączona.